Dofinansowanie 15 tys. zł z projektu „Moje miejsce na Ziemi” – dla Luszowic

Luszowice - moje miejsce na ziemi

Aż 15 tys. zł trafi do mieszkańców Luszowic dzięki wygranej w konkursie dotacyjnym Fundacji Orlen „Moje miejsce na Ziemi”. Nagrodzony projekt powstał w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie.

„Moje miejsce na Ziemi” to największy program grantowy Fundacji ORLEN. Jego beneficjentami mogą być stowarzyszenia, instytucje kultury i sportu, szkoły, przedszkola, koła gospodyń wiejskich i inne organizacje z całej Polski.
Program cieszy się dużym powodzeniem wśród liderów lokalnych społeczności mających pomysł i energię, żeby rozwijać swoje środowisko. Wśród nagrodzonych projektów dominowały te, które dotyczyły ekologii, natomiast projekt MBP w Chrzanowie zatytułowany „Wczoraj i dziś” dotyczył tradycji i dziedzictwa kulturowego Luszowic. „Niech dziedzictwo kulturowe, łączy pokolenia nowe”. Dzięki wygranej w miejscowości zorganizowanych będzie kilkanaście różnych wydarzeń, których adresatami są dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy.

Gala Laureatów konkursu odbyła się w Muzeum Śląskim w Katowicach. Naszą bibliotekę reprezentowała Anna Siewiorek, dyrektor MBP w Chrzanowie oraz Anna Kasprzyk, współautorka zwycięskiego projektu. Symboliczne czeki wręczył laureatom Prezes Orlenu, Daniel Obajtek oraz Katarzyna Różycka, prezes Fundacja ORLEN.

Jedną z atrakcji uroczystości był koncert Magdy Steczkowskiej.