A- A A+

Instalacje rowerowo-literackie, czyli KSIĄŻKA w PODRÓŻY!

Promując Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu 2017 pod lokalnym hasłem BIBLIOTEKA NA DWÓCH KÓŁKACH, nie mogło zabraknąć instalacji rowerowo-literackich. Zachęcamy do zabrania książki nawet na rower! czyli Bookcrosing - książka w podróży!

Jedziemy bezpiecznie i uważnie a podczas odpoczynku czytamy!

Dziękujemy Centrum Rowerowemu AutoBike z Chrzanowa za pomoc w przygotowaniu instalacji.

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Wystawa Projekt Tadem

Zapraszamy na wystawę fotografii rowerowych PROJEKTU TANDEM, zrealizowanego przez grupę Oleśnica Bajk Stajl, Stowarzyszenie Oleśnicki Uniwersytet Trzeciego Wieku, II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy oraz Bibliotekę i Forum Kultury w Oleśnicy, w ramach programu SENIORZY W AKCJI (Edycja 2015) Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę" i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Wystawa czynna do 31.10.2017

Czytaj więcej...

Syria - odcięci przez wojnę - fotografie Macieja Moskwy - wystawa

Wystawa  ta zapowiada 8.PIKNIK ŚWIĘTOJAŃSKI W KOŚCIELCU pod hasłem RODZINA PARAFIALNA RODZINIE, organizowany przez Parafię p.w. św. Jana Chrzciciela w Chrzanowie-Kościelcu, który odbędzie się w dniach 24-25 czerwca 2017r.,  w ogrodach  parafialnych. W ramach programu Caritas "Rodzina rodzinie" Parafia w Kościelcu zadeklarowała 6. miesięczną pomoc rodzinie Youssefa George'a Hab Al Rih (środki zebrane podczas loterii).

Wystawa fotografii przedstawia trudne realia życia cywilów w obliczu trwającego od  lat konfliktu zbrojnego w Syrii. Zostały zrobione w 2013 roku w regionach Idlib i Hama, w zachodniej części kraju, gdzie fotograf Maciej Moskwa towarzyszył POLSKIEJ AKCJI HUMANITARNEJ podczas działań pomocowych.  Jeszcze nigdy tak wiele ludzi na raz nie było ofiarami długotrwałego ubóstwa, katastrof naturalnych lub wojen. Ekspozycja ta przypomina, że wszystkich nas łączy człowieczeństwo. 130 milionów ludzi potrzebuje pomocy humanitarnej.  Ludzie tacy sami jak my: dzieci, kobiety i mężczyźni, którzy nie mają wystarczających środków do życia i codziennie muszą dokonywać niemożliwych wyborów.

Wystawa czynna: 8-16.06, hol-parter, MBP, ul. Broniewskiego 10C

 

 

Czytaj więcej...