Zapraszamy na wystawę malarstwa Lidii Kurnik KOLOROWO-PASTELOWO.
Galeria wystawowa, ul. Broniewskiego 10C
Wystawa czynna do 30.11.2017

Wernisaż wystawy miał miejsce 27.10, uświetnił go recital piosenki poetyckiej Piotra Kłeczka.

Lidia Kurnik - mieszkanka Chrzanowa, w wolnym czasie rozwija swoje artystyczne zainteresowania. Umiejętności rozwijała biorąc  udział w zajęciach Akademii Weekendowej ASP Katowice i plenerach organizowanych przez stowarzyszenia artystyczne, których jest członkiem ( RSTK Chełmek, STK In Gremio w Chrzanowie), a także innych Stowarzyszeń.  Maluje akrylem na płótnie i dykcie, martwą naturę, kwiaty, pejzaże, używając pędzli lub szpachelek, jej malarstwo cechuje swobodna interpretacja rzeczywistości ukazana w ostrych, czystych kolorach. Wystawiała swoje obrazy na licznych wystawach zbiorowych w różnych miejscach Polski.
Absolwentka historii sztuki na UJ,  także zawodowo związana jest ze sztuką - w Klubie Literackim MBP ?Pod Muzami? organizuje wystawy twórcom z bliższej i dalszej okolicy Chrzanowa.