9 maja 2014 r. w godzinach przedpołudniowych na chrzanowskim Rynku oraz przylegających do niego ulicach dało się zauważyć grupki zaaferowanych dzieci wyraźnie kogoś (lub czegoś) poszukujących. Byli to uczniowie klas czwartych biorący udział w literackiej grze miejskiej "Szukamy Pchły Szachrajki". Trzyosobowe grupki dzieci pod opieką nauczycieli wykonały prawdziwie detektywistyczną pracę: najpierw, rozwiązując zagadkę, musiały dotrzeć do określonego miejsca i odnaleźć tam Agenta, który przekazywał im dalsze wskazówki lub dawał zadanie do wykonania.

W nagrodę za prawidłowe wykonanie zadania każdy zespół otrzymywał jeden element puzzli. Komplet odpowiednio ułożonych 6 puzzli wskazywał miejsce zakończenia gry - siedzibę Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie. Pierwsza grupa dotarła do mety już w niespełna godzinę po rozpoczęciu gry. Wkrótce potem w Oddziale dla Dzieci pojawiały się kolejne grupy zmęczonych, zziajanych, ale uśmiechniętych dzieci. W bibliotece czekała na nich niespodzianka - pamiątkowe dyplomy oraz udział w zabawnej inscenizacji "Pchła Szachrajka" przygotowanej przez Punctum Teatr w Chrzanowie. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało pudełeczko z popularną grą zręcznościową "Pchełki".

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom literackiej gry miejskiej - uczniom klasy IVa ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Armii Krajowej w Chrzanowie szukającym Pchły Szachrajki pod opieką Pani Eligii Aleksandrowicz-Gąsior.

Serdecznie dziękujemy wolontariuszom, którzy wcielili się w role agentów oraz fotografom, którzy dokumentowali przebieg gry.

Dziękujemy za udział w grze wszystkim uczestnikom oraz ich nauczycielom:

• uczniom klasy IV ze Szkoły Podstawowej im. Króla Władysława Jagiełły w Luszowicach oraz Pani Agacie Zaleskiej
  • uczniom klasy IV b ze Szkoły Podstawowej nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Szarych Szeregów w Chrzanowie oraz Pani Jolancie Brzozowskiej
  • uczniom klasy IV d ze Szkoły Podstawowej nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Szarych Szeregów w Chrzanowie oraz Pani Halinie Jaracz
  • uczniom klasy IV a ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Królowej Jadwigi w Chrzanowie oraz Panu Zbigniewowi Dudale
  • uczniom klasy IV b ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Królowej Jadwigi w Chrzanowie oraz Pani Agnieszce Miłek
  • uczniom klasy IV c ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Królowej Jadwigi w Chrzanowie oraz Pani Bożenie Walczak
  • uczniom klasy IV ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II w Chrzanowie oraz Pani Agnieszce Białożyt
  • uczniom klasy IV a ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Chrzanowie oraz Pani Agnieszce Chmielowskiej-Litwa
  • uczniom klasy IV b ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Chrzanowie oraz Pani Annie Mrowiec
  • uczniom klasy IV c ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Chrzanowie oraz Pani Danucie Kielar
  • uczniom klasy IV b ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Armii Krajowej w Chrzanowie oraz Pani Jagodzie Korzeniowskiej