Majowe święto kultury - wstąp i zobacz, 5 miast, ponad 20 obiektów kultury i prawie 100 propozycji - tak pokrótce przedstawia się  program tegorocznego Festiwalu Funduszy Europejskich "Wstęp wolny". Województwo Małopolskie serdecznie zaprasza już dziś wszystkich zainteresowanych na to wielkie święto kultury, które potrwa od 2 do 11 maja 2014 r.

Bezpłatnie swoje zbiory udostępnią muzea w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu, które zwiedzający będą mogli zobaczyć indywidualnie lub z przewodnikiem. Dla najmłodszych muzea przygotowały także ciekawe warsztaty. Z kolei miłośnicy teatru będą mieli okazję zobaczyć go od kulis oraz obejrzeć darmowe spektakle dla dzieci i dorosłych. Atrakcje w postaci bezpłatnych wejściówek przygotowano także dla wielbicieli muzyki operowej. W festiwalowej ofercie nie zabraknie również zaproszeń na wystawy. Wszystkie wydarzenia odbywać się będą w małopolskich obiektach kultury, które uzyskały unijne dofinansowanie. Do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie zapraszamy  8 maja 2014 na: quest "Tajemnice biblioteki", wystawę pn. "Chrzanów. Nowe perspektywy", prezentację Interaktywnej Mapy Europejskich Projektów i oferty działów Biblioteki oraz quiz wiedzy o Unii Europejskiej.

To już druga edycja Festiwal Funduszy Europejskich, która w tym roku odbywa się w ramach obchodów 10-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Przypomnijmy, że ubiegłoroczny Festiwal odbywał się tylko w Krakowie, ale ogromne zainteresowanie z jaki m się spotkał sprawiło, że tegoroczna edycja została poszerzona o  4 kolejne miasta w Małopolsce. Program festiwalu dostępny jest na stronie www.fundusze.malopolska.pl. Sprawdź go już teraz i nie przegap kulturalnych atrakcji! Przyjdź, skorzystaj z oferty i zobacz, jak  Fundusze Europejskie zmieniły małopolską kulturę!