A- A A+

Bajkowy poranek literacko-filmowy

Serdecznie zapraszamy dzieci do wspólnego oglądania filmu - animowanej opowieści o młodym wilku, który pewnego dnia za sprawą niefortunnego zaklęcia obudził się w owczej skórze.

Gdzie?              Oddział dla Dzieci
Kiedy?    18 listopada 2017 r.
O której?         godz. 10.30  

"Między Małopolską a Górnym Śląskiem" - Forum Regionalne

Ruszyła rekrutacja na Forum Regionalne "Między Małopolską a Górnym Śląskiem", które odbędzie się 17-18 listopada 2017 w Chrzanowie. W wydarzeniu weźmie udział 70 osób, które prześlą swoje zgłoszenie jako pierwsze.

Do udziału w forum zapraszamy muzealników, etnografów, regionalistów, bibliotekarzy, historyków i innych którzy działają na rzecz zachowania tożsamości lokalnej. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegóły dotyczące wydarzenia wraz z formularzem zgłoszeniowym, umożliwiającym rejestrację, dostępne są na stronie internetowej www.mbp.chrzanow.pl/forumregionalne

Celem Forum Regionalnego jest popularyzacja wiedzy dotyczącej historii i kultury Małopolski i Górnego Śląska oraz jej interpretacji przez mieszkańców z jej lokalnością, tożsamością kulturową i regionalnością.

Forum zostało objęte honorowym patronatem przez Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupę, Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługę oraz Burmistrza Miasta Chrzanowa Ryszarda Kosowskiego.

Otwarte dla wszystkich chętnych, bez wymogu rejestracji, dostępne będą imprezy otwarte: stoiska pokazowe wiosek tematycznych, Cyfrowe Archiwum Tradycji Lokalnej, warsztaty genealogiczne, etnograficzne, pokazy filmów o regionie.

Organizatorzy:
Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie
Regionalny Instytut Kultury w Katowicach
Muzeum Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec

Wspomnienie o Józefie Piłsudskim - czyta Ewa Dałkowska

13.11. zapraszamy na spotkanie literackie. W naszej bibliotece gościć będzie znana aktorka EWA DAŁKOWSKA,
która czytać będzie Wspomnienie o Józefie Piłsudskim
na podstawie książki Kazimiery Iłłakowiczówny (poetki, która była osobistą sekretarką Marszałka) Ścieżka obok drogi,
w oprawie muzycznej pianisty i kompozytora Janusza Bogackiego.

Czytaj więcej...

katalogi

zakup