Czytaj gdzie chesz i jak chcesz

Miło nam poinformować, że nasza Biblioteka oferuje czytelnikom bezpłatny dostęp do elektronicznych wersji ponad tysiąca publikacji z bazy ibuk.pl. Dostęp do czytelni on-line libra.ibuk.pl jest możliwy na wszystkich komputerach w sieci biblioteki. Poza tym w bibliotece są do odbioru hasła do zdalnego logowania, aby mogli Państwo korzystać z oferty z komputerów domowych. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z serwisu. Zakup e-booków został zrealizowany w ramach zainicjowanego przez WBP w Krakowie konsorcjum Małopolskich Bibliotek Publicznych. Był on możliwy dzięki współfinansowaniu przez biblioteki publiczne województwa małopolskiego oraz dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Jednocześnie przypominamy, że wcześniej otrzymane kody straciły ważność.

Po wejściu na stronę http://libra.ibuk.pl/ wyświetla się lista pozycji, do których dostęp został wykupiony. W Bibliotece e-booki można czytać także nie zakładając konta myIBUK na platformie libra.ibuk.pl, jednak warto wiedzieć iż jego założenie, oprócz zdalnego dostępu, umożliwia również:

• wyszukiwanie wewnątrztekstowe
  • dodawanie zakładek
  • zaznaczanie fragmentów tekstu
  • wprowadzanie własnych notatek
  • tagowanie fragmentów
  • eksport notatek - prześlij / udostępnij notatkę / zakładkę
  • tryb optymalny / zgodny

Znajdź książkę przy pomocy wyszukiwarki, wprowadzając odpowiednie filtry, a następnie kliknij w ikonę książki (czytaj). Jeżeli książka jest niedostępna, znaczy to, że nie została wykupiona przez naszą Bibliotekę. Możesz zasugerować zakup tej pozycji, zgłaszając zapotrzebowanie. W tym celu kliknij w "plusik" (zgłoś zapotrzebowanie) przy interesującej Cię pozycji. Każdą z książek można otworzyć pięciokrotnie w tym samym czasie. Serwis ibuk.pl to pierwsza i największa czytelnia on-line podręczników akademickich i książek naukowych w języku polskim. W ibuku znajdziemy publikacje naukowe z zakresu humanistyki, nauk społecznych, ekonomicznych, matematyczno-przyrodniczych, prawnych, medycyny i informatyki. Do dyspozycji czytelników pozostają także leksykony, słowniki oraz publikacje w języku angielskim i niemieckim.