A- A A+

Znana aktorka Ewa Dałkowska gościła w bibliotece.

13.11 mieliśmy przyjemność przedstawić naszym czytelnikom, w cyklu AKADEMIA SŁOWA,  projekt  WSPOMNIENIE O MARSZAŁKU JÓZEFIE PIŁSUDSKIM - w 150 rocznicę urodzin Marszałka, który opierał się na prezentacji  fragmentów książki Kazimiery Iłłakowiczówny "Ścieżka obok drogi", w wykonaniu znanej aktorki Ewy Dałkowskiej, przy muzycznym akompaniamencie kompozytora i pianisty  Janusza Bogackiego.

Książka jest literackim wspomnieniem o  Józefie Piłsudskim z okresu pracy poetki w Ministerstwie Spraw Wojskowych, która przez 9 lat była osobistym sekretarzem Marszałka, a sam projekt  związany jest z Rokiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, który obchodzimy w 2017 r. w związku z przypadającą 150. rocznicą urodzin.

Dziękujemy Panu Piotrowi Muszyńskiemu z Agencji Artystycznej Acoustic za doprowadzenie do realizacji tego projektu w chrzanowskiej bibliotece.

Czytaj więcej...

Senior w Podróży

Po wakacyjnej przerwie senior znów wyruszył w podróż. Tym razem szlak wiódł przez Bałkany a naszą przewodniczką była niezwykle doświadczona we wszelkich wojażach Teresa Bigaj. Historia przeplatana ciekawostkami i anegdotami związanymi z kulturą Węgier, Serbii i Kosowa, zawsze spotkała się ze sporym zainteresowaniem słuchaczy.

Czytaj więcej...

Językowe warsztaty kulturowe - Halloween 2017 - filia w Balinie

W dniu 31.10.2017 w Miejskiej Bibliotece Publicznej filia w Balinie, odbyły się Językowe warsztaty kulturowe - Halloween 2017.
W wydarzeniu wzięło udział 62 dzieci, które przebrały się między innymi za: dynie, wampiry, czarownice, szkielety i doskonale się bawiły. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzieli się na temat pochodzenia tradycji Dnia Wszystkich Świętych i jak ją się obchodzi w różnych krajach na świecie.

Czytaj więcej...

Polska to wielka rzecz - zakończenie projektu I LO i UTW.

Kolejna edycja międzypokoleniowego projektu uczniów I LO w Chrzanowie i słuchaczy UTW w Chrzanowie za nami. POLSKA TO WIELKA RZECZ - tak zatytułowany był tegoroczny projekt w oparciu o Kamienie na szaniec Aleksandra Kamińskiego, który ponownie wyreżyserował krakowski reżyser i aktor Marcin Kobierski. Ponownie mieliśmy przyjemność gościć realizatorów tego projektu w bibliotece, włączając się w  podsumowanie projektu przygotowaniem  oprawy literackiej.

Równocześnie tego samego wieczoru 3.11 odbył się wernisaż wystawy relacjonującej przebieg projektu autorstwa Dominiki Biercy.

Czytaj więcej...

katalogi

zakup