A- A A+

Odebraliśmy nagrodę MISTRZA PROMOCJI CZYTELNICTWA za rok2016

W Warszawie odebraliśmy nagrodę MISTRZA PROMOCJI CZYTELNICTWA!

Wręczenie dyplomów laureatom i wyróżnionym w Konkursie SBP Mistrz Promocji Czytelnictwa 2016 miało miejsce podczas konferencji z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich 20 kwietnia br. o godz. 13.00 w Pałacu Rzeczypospolitej przy pl. Krasińskich 5 w Warszawie. Chrzanowską bibliotekę w Warszawie reprezentowali: Zastępca Burmistrza Miasta Chrzanowa Tadeusz Kołacz, Dyrektor biblioteki Anna Siewiorek oraz kierownik Działu Promocji Biblioteki i Upowszechniania Czytelnictwa Olga Nowicka.

Jury konkursu, organizowanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, wysoko oceniło chrzanowską książnicę m.in. za różnorodność, oryginalność działań kulturalnych i skuteczną promocję w 2016r. Warto przypomnieć, że dwukrotnie byliśmy już nagradzani: wyrożnienie(2008r.) i I miejsce (2011r.). Cieszymy się, że ponownie doceniono nas w skali ogólnopolskiej.

Czytaj więcej...

Filozoficzna Gra Biblioteczna

Tegoroczna edycja "Filozoficznej Gry Bibliotecznej" dotyczyła zagadnień oraz postaci filozofów związanych z okresem starożytności. Uczestnicy gry - uczniowie II LO w Chrzanowie oraz PSLO w Trzebini sprawdzali nie tylko swoją wiedzę z zakresu filozofii ale i min znajomość przestrzeni biblioteki czy poprawnego formatu opisu bibliograficznego książek.

Czytaj więcej...

Tydzień z Internetem

Po raz kolejny nasi seniorzy oraz młodzież wzięli udział w ogólnoeuropejskiej kampanii "Tydzień z Internetem". W tym roku 376 bibliotek, szkół, pracowni komputerowych, świetlic, organizacji pozarządowych, a także inne lokalnych instytucji z całej Polski, przyłączyło się akcji, której motywem przewodnim było hasło: inspiruj się i dziel swoimi pasjami!

Czytaj więcej...

katalogi

zakup