...trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu 2016. Do 22.09 odbędzie sie wiele ciekawych spotkań w tej tematyce, a tymczasem za nami... IV Rajd Chrzanowskich Cyklistów i tradycyjny już piknik na zakończenie rajdu jak zawsze pod hasłem BIBLIOTEKA NA DWÓCH KÓŁKACH. Pogoda nie zniechęciła rowerzystów i na starcie pod biblioteką zameldowało się ponad 90 uczestników, którzy ruszyli na trasę odcinka Zielonej Pętli Chrzanowa. Na mecie, pod ZS nr 2 w Chrzanowie na wszystkich czekały same atrakcje: były pokazy, gry i zabawy rowerowe w wykonaniu  Magdaleny Żyłki i Adama Wrony z Pracowni ŻywaWoda z Krakowa, specjalistów min. od rowerów transportowych,  były warsztaty plastyczne, były wegetariańskie degustacje kulinarne przygotowane przez Fundację VIAFEMINA i Restaurację NOVA z Chrzanowa, były pokazy medyczne prowadzone przez chrzanowskich strażaków z RAD-MED-u, był również cudowny relaks z jogą pod kierunkiem Justyny Szopy z Yoga Place  i oczywiście stragan zielarki - Pani Joli Bebłot z Bielska -Białej, która promowała zdrową żywność, ziołolecznictwo i kusiła cudownymi przyprawami z naszych polskich łąk i nie tylko. Nie zabrakło oczywiście losowania roweru - głównej nagrody oraz rozstrzygnięcia  Grywalizacji na Zielonej Pętli Chrzanowa. Słowem promowaliśmy zrównoważony transport, ekologie i zdrowy styl życia.

Dziękujemy Dyrekcji ZS nr 2 i Dyrekcji II LO za udostępnienie terenu wokół szkoły na potrzeby pikniku.

oto fotorelacja w obiektywie MBP i SCHC...