Konkurs sprawnościowy, labirynt – ucieczka przed Głucholcem, podchody – fotograficzne puzzle, test na spostrzegawczość podczas konkursu filmowego, fotograficzne dyktando – to tylko kilka z aż 8 konkurencji, z którymi musiała zmierzyć się młodzież podczas tegorocznej Nocy z Książką. Tym razem lekturą przewodnią był “Osobliwy dom Pani Peregrine”.

W szranki o Nagrodę Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie i o statuetkę Mądrej Sowy stanęły: Szkoła Podstawowa nr 1 w Chrzanowie, Szkoła Podstawowa nr 10 w Chrzanowie i Szkoła w Płazie. Dopisały i humory i chęć rywalizacji. Chętnych do sprawdzenia swojej książkowej wiedzy pod osłoną nocy i wystawienia na próbę własnej odwagi nie brakowało. Część z uczestników zadbała o odpowiednie stroje na ten wyjątkowy wieczór. Najlepsze przebrania uhonorowano dodatkowymi nagrodami.

W ostatecznej klasyfikacji, największą ilość punktów zdobyła “Dziesiątka”, do której Sowa wróciła po zeszłorocznym sukcesie “Jedynki”. Trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Płazie.

Scroll to Top