klauzula

 
 
 
A- A A+

Ewa Krzyżewska - dziewczyna z sąsiedztwa, dziewczyna z okładki - wystawa

Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie zaprasza na wystawę poświęconą Ewie Krzyżewskiej - jednej z najsłynniejszych polskich gwiazd ekranu drugiej połowy XX w. Wystawa w 15. rocznicę śmierci aktorki połączona jest z odsłonięciem pamiątkowej tablicy w I Liceum Ogólnokształcącym w Chrzanowie, którą to szkołę Krzyżewska skończyła. Ekspozycja czynna w terminie 20.06-31.07.2018r.

Czytaj więcej...

LITERATURA to KOBIETA - wystawa

LITERATURA TO KOBIETA! - przedstawiamy  wystawę przygotowaną dla uczczenia Roku 2018, który ogłoszony został Rokiem Praw Kobiet.
ONE - to znane chrzanowianki i chrzanowskie bibliotekarki, które wcieliły się w równie znane, lubiane lub kontrowersyjne postaci z literatury polskiej i światowej.
ON - Bogusław Mucha - autor zdjęć - fotograf i informatyk, pracownik biblioteki, nasz wyjątkowo zdolny kolega.

Wernisaż wystawy odbył się 9.06, podczas NOCY BIBLIOTEK 2018. Relacja: http://mbp.chrzanow.pl/str_mbp/relacje-z-wydarzen/2590-noc-bibliotek-2018.html

Czytaj więcej...

LITERATURA to KOBIETA - zapraszamy na wernisaż!

Niezwykła wystawa i niezwykły wernisaż - znane chrzanowianki i bibliotekarki w niecodziennej literackiej roli. Fotografie: Bogusław Mucha.
Intrygująco, inspirujaco, zabawnie... to wszystko  już w najbliższą sobotę o godz. 18.45 podczas NOCY BIBLIOTEK 2018 ! Zapraszamy!

 

NATURALNIE - zapraszamy na wystawę!

W galerii MBP prezentujemy najnowszą ekspozycję. Zapraszamy na wystawę NATURALNIE - malarstwo Wojciecha Winiarczyka i fotografia Marcina Ptaka.

Wojciech Winiarczyk - mieszka i tworzy w Chrzanowie, głównie techniką olejną. Wystawia swoje prace zarówno indywidualnie, jak i zbiorowo, łącząc je w spójne tematycznie ciągi.
Autor wystaw Pod dwoma psami 2009, Po prostu człowiek 2016, Intro 2017

Marcin Ptak - rocznik 79, informatyk. Uwagę w fotografii koncentruje na człowieku, jego relacji z otoczeniem. Poszukuje kadrów wielowymiarowych, niejednoznacznych, momentów rzadkich i ulotnych będących kwintesencją danej chwili.

WERNISAŻ - 16.02, godz. 18.00. Zapraszamy!

Wystawa czynna: 12.02-21.04.2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Instalacje rowerowo-literackie, czyli KSIĄŻKA w PODRÓŻY!

Promując Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu 2017 pod lokalnym hasłem BIBLIOTEKA NA DWÓCH KÓŁKACH, nie mogło zabraknąć instalacji rowerowo-literackich. Zachęcamy do zabrania książki nawet na rower! czyli Bookcrosing - książka w podróży!

Jedziemy bezpiecznie i uważnie a podczas odpoczynku czytamy!

Dziękujemy Centrum Rowerowemu AutoBike z Chrzanowa za pomoc w przygotowaniu instalacji.

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Wystawa Projekt Tadem

Zapraszamy na wystawę fotografii rowerowych PROJEKTU TANDEM, zrealizowanego przez grupę Oleśnica Bajk Stajl, Stowarzyszenie Oleśnicki Uniwersytet Trzeciego Wieku, II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy oraz Bibliotekę i Forum Kultury w Oleśnicy, w ramach programu SENIORZY W AKCJI (Edycja 2015) Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę" i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Wystawa czynna do 31.10.2017

Czytaj więcej...