klauzula

 
 
 
A- A A+

Wystawa  ta zapowiada 8.PIKNIK ŚWIĘTOJAŃSKI W KOŚCIELCU pod hasłem RODZINA PARAFIALNA RODZINIE, organizowany przez Parafię p.w. św. Jana Chrzciciela w Chrzanowie-Kościelcu, który odbędzie się w dniach 24-25 czerwca 2017r.,  w ogrodach  parafialnych. W ramach programu Caritas "Rodzina rodzinie" Parafia w Kościelcu zadeklarowała 6. miesięczną pomoc rodzinie Youssefa George'a Hab Al Rih (środki zebrane podczas loterii).

Wystawa fotografii przedstawia trudne realia życia cywilów w obliczu trwającego od  lat konfliktu zbrojnego w Syrii. Zostały zrobione w 2013 roku w regionach Idlib i Hama, w zachodniej części kraju, gdzie fotograf Maciej Moskwa towarzyszył POLSKIEJ AKCJI HUMANITARNEJ podczas działań pomocowych.  Jeszcze nigdy tak wiele ludzi na raz nie było ofiarami długotrwałego ubóstwa, katastrof naturalnych lub wojen. Ekspozycja ta przypomina, że wszystkich nas łączy człowieczeństwo. 130 milionów ludzi potrzebuje pomocy humanitarnej.  Ludzie tacy sami jak my: dzieci, kobiety i mężczyźni, którzy nie mają wystarczających środków do życia i codziennie muszą dokonywać niemożliwych wyborów.

Wystawa czynna: 8-16.06, hol-parter, MBP, ul. Broniewskiego 10C

 

 

 

O autorze:
MACIEJ MOSKWA (ur.1982), fotograf, absolwent i wykładowca Sopockich Szkół Fotografii, załozyciel kolektywu dokumentalistów  Testigo (www.testigo.pl). Od 2011r. dokumentuje skutki konfliktu w Syrii, współautor ksiazki SURA o wojnie i rewolucji syryjskiej.