www1pietrzyk2WYSTAWA "12 PÓR ROKU"

Wystawa prezentowana jest w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie, ul. Broniewskiego 10C, w godz. otwarcia biblioteki od 29.11.2019 r. do 31.01.2020 r.

Wystawa "12 Pór Roku" to całoroczny projekt autorstwa Marty Pietrzyk, który przedstawia 12 wyjątkowych kobiet, utożsamionych z miesiącem swoich urodzin poprzez krajobraz, porę miesiąca i stroje zaprojektowanie z roślin. Autorka wciela się w swój miesiąc"Wrzesień". "Całoroczny projekt łączy moje profesje jakimi są fotografia oraz architektura krajobrazu. Wplatam również swoje życiowe pasje jak projektowanie mody i akwarela". Wystawa składa się z fotografii na płotnie ramowanych w lite drewno dębu i jesionu w stylu vintage, odbitek fotograficznych umieszczonych w antyramach oraz rysunków żurnalowych akwarelowych na papierze czerpanym z elementami roślin.

Marta Pietrzyk to chrzanowska artystka. Prowadzi studio fotograficzne Zielony Kadr oraz biuro architektury krajobrazu - Marta Projektuje. Wielokrotnie nagradzana w dziedzinie fotografii i architektury. Laureatka I-go miejsca otrzymała tytuł "Fotograf Ślubny Roku" w Powiecie Chrzanowskim w plebiscycie Gazety Krakowskiej, 2019. Zdobyła I miejsce w Międzynarodowym Konkursie i Festiwalu Kalendarzy ZoomArt 2017. Fotografuje produkty dla największych sieci handlowych na świecie. Profesjonalnie wykonuje fotografie i filmy w zakresie ślubów, reklam, krajobrazów, portretów, sportów i aktów. Projektuje przestrzenie publiczne, ogrody przydomowe i małą architekturę. Jej ostatnią współrealizacją jest projekt Placu Luzara w Trzebini. Otrzymała I miejsce w międzynarodowym konkursie Student Design Workshops City Green in Cracow, 2015. Jej pasją jest rękodzieło, malowanie akwarelą, projektowanie ubioru.

Więcej informacji --> http://www.zielonykadr.pl/12-por-roku/