klauzula

 
 
 
A- A A+

Wolność kocham i rozumiem

Grupa nieformalna "Wierni tradycji" wpierana przez Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku wraz z partnerami: SP nr 1 w Chrzanowie oraz MBP w Chrzanowie realizuje w okresie wrzesień - listopad 2014 projekt "Wolność kocham i rozumiem", dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Małopolska Lokalnie. W ramach projektu planowane są działania:

Czytaj więcej...

Projekt SALA|rysunek i architektura

Sala to miejsce spotkań kreatywnych, uczymy się tu rysować i projektować dobrą architekturę. Podczas otwartych spotkań rysunkowych młodzi uczestnicy warsztatów zdobywali wiedzę z zakresu podstaw perspektywy, kompozycji oraz różnych technik rysunku. Zajęcia prowadziła Paulina Walusiak, absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki na Politechnice Krakowskiej. Zdecydowana otworzyć Salę dla wszystkich zainteresowanych rozpoczęciem studiów na WA.

Czytaj więcej...

Projekt Galeria Podwórkowa

Muzeum Chrzanowie im. Ireny i Mieczysława Mazarakich oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie przeprowadziły projekt, którego celem była promocja i upiększanie miasta przez pryzmat dobrego designu oraz edukacja młodzieży w zakresie projektowania przestrzeni miejskiej, wzornictwa przemysłowego, historii sztuki i architektury, a także różnych form wypowiedzi twórczej.

Czytaj więcej...

Spotkania z pasjami

W 2013 roku w ramach grantu od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej Fundacja Orange realizowała projekt edukacyjno-animacyjny dla seniorów "Spotkania z pasjami", podczas którego seniorzy z całej Polski mieli okazje spotkać się wirtualnie z osobami pełnymi pasji, takimi jak Krystyna Janda, Teresa Lipowska, Hanna Bakuła, Jacek Pałkiewicz, DJ Wika. Projekt spotkał się z ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony bibliotek jak i seniorów, dlatego postanowiliśmy kontynuować nasze wirtualne spotkania.

Czytaj więcej...