Zjawiskowa wystawa - tak można określić wystawę fotografii organicznej, pomysłodawcą której po raz kolejny jest Karol Mroziewski - artysta fotografik z pracowni Fotoklub Trzebińska Kinematografia PiMDK w Trzebini , a wykonawcami uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chrzanowie, pod opieką Pań Anny Grzelakowskiej i Edyty Marchewki. Wystawa czynna 11.12.2015 - 31.01.2016, Galeria MBP, ul. Broniewskiego 10C

"Powołaliśmy do życia wystawę", nazwaliśmy ja "Manufaktura radości". "Manufaktura" jest szczególną wystawą, szczególna ze względu na swój unikatowy charakter (bo ile jest wystaw fotografii powstałych bez użycia aparatu?, bo każdy może w niej odnaleźć swój własny wątek opowieści i poprzez uczestnictwo, indywidualny odbiór, przeżywanie nadać jej kolejny wątek, sprawić, ze będzie żyła swoim własnym życiem), szczególną, ze względu na magiczna moc, która nadaje jej radość tworzenia i stworzenia, radość, którą chcemy się dzielić!
Anna Grzelakowska - fragment wstępu z katalogu wystawy.