9 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie Uniwersytet Trzeciego Wieku i I Liceum Ogólnokształcące dali ostatni występ przedstawienia teatralnego "Nad Niemnem". Drugą częścią podsumowania projektu był wernisaż wystawy fotograficznej poświęconej spektaklowi.

Jak co roku, w przedsięwzięciu wzięli udział uczniowie ILO w Chrzanowie oraz członkowie UTW. Tym razem pracowali nad sztuką na bazie powieści Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem". Efekt można było podziwiać na deskach chrzanowskiego MOKSiR-u oraz w naszej bibliotece. Całe przedsięwzięcie na zdjęciach uwieczniły Zofia Rusek oraz Anna Wądra. Efekt można było obejrzeć na wernisażu.

Podsumowanie projektu, które odbyło się w piątkowy listopadowy wieczór w murach biblioteki, było przeplatane ciekawostkami i informacjami z życia autorki ksiażki oraz danymi o serialu i filmie na podstawie powieści. Na koniec na wszystkich czekał słodki poczęstunek.