klauzula

 
 
 
A- A A+

Książka i Róża

23 - 24 kwietnia

Ideą nadrzędną Małopolskich Dni Książki "Książka i Róża" jest rozwój czytelnictwa. Inicjatywa krakowskiego oddziału Polskiej Izby Książki i Województwa Małopolskiego ma za zadanie zmienić smutną statystykę czytelnictwa w naszym regionie. W zamyśle organizatorów ma to być wielkie święto wszystkich, którym losy książki są szczególnie ważne, od twórców po czytelników.

Czytaj więcej...

Narodowe Czytanie

Narodowe Czytanie

Narodowe Czytanie pod patronatem Prezydenta RP, to ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. Czytanie zostało nazwane "narodowym", aby podkreślić jego powszechny i egalitarny charakter. Odbywa się w pierwszą sobotę września.

Czytaj więcej...

Tydzień Bibliotek 8 - 15 maja

Tydzień Bibliotek

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich corocznie, od 2004 roku organizuje w dniach 8-15 maja Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. 8 maja czyli Dzień Bibliotekarza rozpoczyna coroczne święto bibliotek i bibliotekarzy.

Czytaj więcej...

Dzień Otwarty Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie

Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie

31 marca 2011 mieszkańcy Chrzanowa obchodzili prawdziwe święto książki. Czytelnicy i pracownicy chrzanowskiej biblioteki - wspólnie delektowaliśmy się piękną, nową biblioteką, bawiliśmy się podczas ulicznego HAPPENINGU,  by potem dokładnie w południe o godz.12.00 symbolicznie przenieść zbiory do nowej siedziby i przytulić Bibliotekę deklarując swą miłość do książki.

Czytaj więcej...

katalogi

zakup

napis2rokNiepd

dkk bane

 www 4kroki

kon2