Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci 6.12.2019

„Bob” Wendy Mass, Rebecca Stead

W piątek 6 grudnia spotkaliśmy się ze stałym gronem młodych czytelników na rozmowie o książce „Bob” Wendy Mass i Rebecci Stead. Główna bohaterka powieści, Livy, przyjeżdża wraz z mamą i młodszą siostrą do Australii, do babci. Tam nieoczekiwanie spotyka w… garderobie pokoju na poddaszu swojego znajomego sprzed pięciu lat. Niestety dziewczynka nic nie pamięta i dziwi ją wszystko: wygląd Boba, który ma zielona skórę i przebranie kurczaka oraz to, co opowiada o ich przyjaźni.

Kim jest Bob? Czy to kosmita, który wylądował na australijskiej farmie? A może postać ze starej księgi pełnej pięknych baśni, które Livy przed laty czytała z babcią? A jeśli Bob jest wymyślonym przyjacielem, jakiego czasem wyobrażają sobie dzieci na całym świecie?

Podczas rozmowy doszliśmy do wniosku, że pięknie w tej książce podkreślona jest magiczna siła literatury: książka Wendy Mass i Rebecci Stead ożywia w bardzo przekonujący sposób całkiem fikcyjną postać zielonego bohatera.

W drugiej części spotkania uczestnicy wykonali ozdoby choinkowe – jeżyki, które okazały się wyzwaniem dla naszych palców a także łańcuchy, które pięknie ozdobiły biblioteczna choinkę.