Częstotliwość spotkań: 1 raz w miesiącu (ostatni czwartek miesiąca), styczeń - czerwiec oraz wrzesień - grudzień.

Literackie spotkania w Klubie Literackim, w trakcie których rozmawiamy o książkach, wymieniamy poglądy literackie i konfrontujemy gusta. Każda dyskusja opiera się na jednym wybranym miesiąc wcześniej tytule, który jest zaledwie początkiem naszej rozmowy i pretekstem do kolejnych spotkań i rozmów o literaturze, ale i nie tylko, bowiem jak się okazuje każde kolejne spotkanie przeradza się w dyskurs o życiu i o nas samych.
Wychodzimy z  założenia, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie czytanych książkach oraz, że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Celem Dyskusyjnego Klubu  jest także ożywienie środowisk skupionych wokół biblioteki.
Hasło naszych spotkań : ROZMOWA JEST PRZEDŁUŻENIEM PRZYJEMNOŚCI CZYTANIA.

Projekt realizowany (od 2007 r.) w ramach Programu Operacyjnego "Promocja Czytelnictwa" ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego", w ramach współpracy z Instytutem Książki i British Council.

Patronat: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Partnerzy: Instytut Książki w Krakowie, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie

Moderatorzy: Olga Nowicka, Ewelina Deluga
Kontakt: Dział Promocji Biblioteki i Upowszechniania Czytelnictwa, Klub Literacki, tel. 32 763 27 55,

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki.