Filozoficzna Gra Biblioteczna wzorowana jest na idei gry miejskiej, posiadającej określoną oś fabularną z wykorzystaniem fragmentów przestrzeni biblioteki.

Głównym celem projektu jest zainteresowanie młodzieży problematyką filozoficzną. Podczas zajęć, które trwają ok. 3 h lekcyjne, drużyny uczniów wykonują różnorodne zadania, które z jednej strony sprawdzają i utrwalają wiedzę dot. natury istnienia i rzeczywistości, paradygmatów, nurtów filozoficznych, powiązań filozofii z innymi dziedzinami wiedzy oraz filozofów.
Kontakt: Dział Czytelń i Multimediów tel. 32 763 27 49, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.