klauzula

 
 
 
A- A A+

Kierownik: Małgorzata Zbroszczyk
Adres: 32-500 Chrzanów, ul. Broniewskiego 10C
Tel: 32 763 27 48
Komunikatory:  

   gg: 6933975

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Katalog: Bibliografia regionalna

 

 

 

 

Zbiory Działu Informacji Regionalnej udostępniane są na miejscu w Czytelni Naukowej.

Dział Informacji Regionalnej gromadzi wszelkie informacje, dokumenty, literaturę i prasę związane z powiatem chrzanowskim, które są bezcennym źródłem informacji o życiu społeczno-kulturalnym, ekonomicznym i historycznym regionu. Wśród zbiorów znajdują się: przewodniki, informatory, mapy, plany, materiały i dokumenty związane z życiem społecznym (broszury i druki reklamowe, ulotki, plakaty) oraz twórczość pisarzy regionalnych.

Zbiory Działu Informacji Regionalnej można sprawdzić w katalogu:


Katalog on-line Bibliografia Regionalna

 


http://chrzanow.archiwa.org

 

Zbiory Działu Informacji Regionalnej: księgozbiór, prasa lokalna oraz teczki tematyczne  udostępniane są na miejscu w Czytelni Naukowej.

Pozostałe zbiory: dokumenty życia społecznego, oryginalne zbiory CATL, zbiory nieopublikowane udostępniane są tylko w Dziale po umówieniu się z bibliotekarzem na konkretny termin.

Dział Informacji Regionalnej przyjmuje w darze  prace dyplomowe (licencjackie, magisterskie), które tematycznie nawiązują do spraw związanych z naszym regionem. Jednocześnie informujemy, iż prace te będą przeznaczone do celów poglądowych, bez możliwości ich kopiowania na użytek własny.
Gorąco zachęcamy do podzielenia się z czytelnikami Działu Informacji Regionalnej swoimi spostrzeżeniami, wiedzą i dorobkiem naukowym, które z pewnością będą stanowiły niezwykle cenną pomoc dla wszystkich użytkowników Biblioteki.

 

Wszystkich, którzy dysponują wolnym czasem, chcą coś zrobić dla swojego regionu, czy tylko spróbować swoich sił, namawiamy do zastania wolontariuszem. Na chętnych czeka umowa z dogodnymi warunkami a po skończeniu współpracy Biblioteka każdemu wystawi referencje.

 

więcej w zakładce Staże Praktyki Wolontariat

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie pełni także rolę pogotowia archiwalnego. Przyjmujemy wszystkie stare materiały, które nie są nikomu potrzebne. Jeżeli jesteś świadkiem wyrzucania starych dokumentów, fotografii itp. zadzwoń, bibliotekarze postarają się pomóc ocalić je przed zniszczeniem.


http://pogotowiearchiwalne.pl

 

 

Zapraszamy do współpracy przy realizowanych projektach. Przyjdź, zobacz, zdobądź doświadczenie.