Kierownik: Agnieszka Mendela
Adres: 32-500 Chrzanów, Aleja Henryka 40
Komunikatory:

www:  www.visitmalopolska.pl/chrzanow

Małopolski System Informacji Turystycznej (MSIT) tworzy 6 subregionów - Oświęcim, Kraków, Wadowice, Nowy Sącz, Zakopane, Tarnów.

Punkt Informacji Turystycznej w Chrzanowie podlega pod Subregion Oświęcimski. Do systemu należy 39 punktów, w tym  6 działających w systemie InfoKraków. Głównym podmiotem dla systemu jest klient/turysta oraz komunikacja z nim. Od informacji jakie On uzyska będzie zależało jego zainteresowanie Regionem czy produktem turystycznym, ilość czasu jaki spędzi w danym miejscu oraz sposób jego spędzenia.

Chrzanowski Punkt Informacji Turystycznej organizuje m.in.:
- prelekcje dla dzieci
- wystawy fotograficzne promujące region i Małopolskę
- wykłady współorganizowane z PTTK
- wraz z chrzanowską Miejską Biblioteką Publiczną i jej filiami współorganizuje "Pożyteczne Wakacje".

Do zadań chrzanowskiego PIT należy także:
- redagowanie portalu www.kulturalnychrzanow.pl oraz profilu facebook.com/kulturalnychrzanow  promującego wydarzenia chrzanowskich gminnych instytucji kultury takich jak: Biblioteka, MOKSiR, Muzeum oraz organizacji i fundacji
- prowadzenie strony internetowej  http://www.visitmalopolska.pl/Chrzanow
- przygotowywanie cyklu artykułów do Kroniki Chrzanowskiej pt.: Subiektywny przegląd wydarzeń kulturalnych i turystycznych ziemi.

Działalność Punktu to także współpraca z gminami powiatu chrzanowskiego, Starostwem Powiatowym, instytucjami kultury, przedszkolami, szkołami, chrzanowskimi organizacjami turystycznymi, m.in.: chrzanowskim oddziałem PTT, PTTK, klubami sportowymi.

Oferujemy szeroki dostęp do wydawnictw promocyjno - informacyjnych regionu i  województwa małopolskiego. Klienci odwiedzający punkt mają dostęp do samodzielnego stanowiska z dostępem do Internetu jak również zewnętrzy Infokiosk (dostępny 24 h).

Głównym celem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie zaraz po gromadzeniu i udostępnieniu zbiorów jest promowanie regionalizmu, informacji, edukacji oraz aktywności kulturalnej. Regionalizm i praca dla regionu stały się w działalności biblioteki w ostatnich latach niemalże priorytetem. Biblioteki są skarbnicami wiedzy o przeszłości, historii poszczególnych obszarów i ich teraźniejszości. Z powyższego wynika, że Punkt Informacji Turystycznej znakomicie wpisuje się w zadania statutowe biblioteki i szeroko rozumiany regionalizm.

Małopolski System Informacji Turystycznej (MSIT) został dofinansowany w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013. Projekt dotyczy wyłącznie terenu Województwa Małopolskiego, jednak w przyszłości planowane jest pokrycie całego kraju tego typu punktami informacyjnymi.