klauzula

 
 
 
A- A A+

Kierownik: Katarzyna Hudzik
Adres: 32-500 Chrzanów, ul. Pęckowskiego 3
Tel: 32 623 75 08
Komunikatory:  

  gg: 9289128

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Katalog: Katalog księgozbioru

 

 

 

 

Filia os. Południe Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie została otwarta w 1982 roku. Jej pierwsza siedziba mieściła się przy ul. Orkana 21. Od roku 1990 placówka Biblioteki znajduje przy ul. Pęckowskiego 3.

Od początku swojego istnienia Filia obsługuje głównie mieszkańców osiedla Południe oraz czytelników z Kolonii Stella, Kościelca, Rospontowej i Pogorzyc. Również wielu mieszkańców innych rejonów miasta chętnie korzysta z księgozbioru oraz ciekawej oferty informacyjnej i czytelniczej. Biblioteka gromadzi i udostępnia księgozbiór zarówno z zakresu literatury pięknej, jak i popularnonaukowej z różnych dziedzin wiedzy, dla dzieci i dorosłych, w tym również lektury szkolne i opracowania.

W bibliotece organizowane są lekcje biblioteczne, głośne czytanie, konkursy plastyczne i literackie dla dzieci i młodzieży, warsztaty artystyczne oraz wystawy prac twórców, mające na celu promowanie miejscowych artystów.

W ramach Programu Rozwoju Czytelnictwa nasza placówka została wyposażona w sprzęt komputerowy i ksero-kopiarkę. Dzięki tym urządzeniom możemy spełniać rosnące oczekiwania informacyjne naszych czytelników. Posiadamy cztery stanowiska komputerowe
z bezpłatnym dostępem do Internetu. W 2007 roku Filia została włączona do bibliotecznej sieci komputerowej. Czytelnik za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej biblioteki ma możliwość zamawiania, rezerwowania książek oraz sprawdzania własnego konta.

W roku 2018 zarejestrowaliśmy w naszej bibliotece 1329 czytelników, którzy wypożyczyli 20 017 książek. Bibliotekę odwiedzono 10 440 razy.