klauzula

 
 
 
A- A A+

Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie jest samorządową instytucją kultury, której organizatorem jest Urząd Miejski w Chrzanowie. Na terenie miasta i gminy działa sześć filii i jeden punkt biblioteczny. Księgozbiór liczy ponad 226 tys. woluminów i jest stale aktualizowany. Oprócz książek w formie tradycyjnej gromadzone są zbiory specjalne, wśród nich audiobooki, muzyka, filmy i programy multimedialne. Biblioteka jest w pełni skomputeryzowana. Tworzone są bazy: bibliografia regionalna, kartoteka zagadnieniowa oraz dokumenty życia społecznego.

Biblioteka działa od 1946 roku. Wieloletnie doświadczenie, niekonwencjonalne formy działania oraz realizacja wielu projektów, pozwoliły uczynić Bibliotekę miejscem o niepowtarzalnym charakterze, z szeregiem ciekawych imprez i nowatorskich form edukacji. Nasze najważniejsze zadania to promocja i upowszechnianie czytelnictwa, propagowanie literatury, kształtowanie umiejętności oceny i selekcji informacji, profesjonalna pomoc skierowana do osób uczących się i szukających rzetelnej informacji.

Od 1999 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie pełni funkcje biblioteki powiatowej, sprawuje merytoryczny nadzór nad bibliotekami w powiecie chrzanowskim, prowadzi działalność bibliograficzno - informacyjną, organizuje konferencje, warsztaty i szkolenia dla bibliotekarzy.

Użytkownikom naszej biblioteki proponujemy różnorodne formy działania: spotkania autorskie, promocje książek, warsztaty, wystawy, konkursy, happeningi, festyny. Od wielu lat aktywnie promujemy artystyczną działalność twórców regionalnych, zarówno profesjonalnych jak i nieprofesjonalnych. Organizując wystawy, bardzo często inaugurowane uroczystymi wernisażami, przedstawiamy szerokiemu gronu odbiorców efekty pracy ludzi z pasją zajmującymi się różnymi dziedzinami kultury i sztuki. Wystawy organizowane są w siedzibie głównej biblioteki, w Klubie Literackim "Pod Muzami" oraz w filiach bibliotecznych.

Odwiedza nas dziennie około 600 osób, co trzeci mieszkaniec gminy korzysta z naszej biblioteki.

Zapraszamy!

Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie
ul. Broniewskiego 10C
32-500 Chrzanów
tel.: 32 763 27 40
fax: 32 763 27 59
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zapraszamy na wirtualną wycieczkę po naszej bibliotece!

 

English version: