Cyfrowe Archiwum Ziemi Chrzanowskiej to zbiór dokumentów, fotografii, listów, pamiętników oraz relacji i wspomnień mieszkańców ziemi chrzanowskiej. Materiały te są pozyskiwane przez bibliotekarzy i wolontariuszy.

Wszystkie zgromadzone do tej pory materiały, opracowane w Dziale Informacji Regionalnej, gdzie cyfrowe zapisy są udostępniane użytkownikom do przeglądania i odsłuchiwania na miejscu.

Włącz się
Zwracamy się do wszystkich, którzy posiadają w swoich domowych albumach stare fotografie, listy, pamiętniki, dokumenty i chcieliby je udostępnić do celów naukowych uczniom, studentom, historykom i regionalistom.
Materiały te zostaną zeskanowane i od razu zwrócone właścicielom (w przypadku pojedynczych materiałów można zaczekać kilka minut na zakończenie procesu skanowania). Pragniemy podkreślić, że stworzenie cyfrowej kopii dokumentu w żaden sposób nie wpływa na stan dokumentu pierwotnego, a pozwala go ocalić od zapomnienia. Bardzo prosimy mieszkańców gminy Chrzanów o pomoc w zachowaniu dla przyszłych pokoleń naszej historii i tradycji. Zostań wolontariuszem.

Pogotowie archiwalne
Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie pełni także rolę pogotowia archiwalnego. Przyjmujemy wszystkie stare materiały, które nie są nikomu potrzebne. Jeżeli jesteś świadkiem wyrzucania starych dokumentów, fotografii itp. zadzwoń, bibliotekarze postarają się pomóc ocalić je przed zniszczeniem.

Więcej informacji uzyskasz:

Dział Informacji Regionalnej