W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie od 2011 roku młodzież z powiatu chrzanowskiego realizuje filmy promujące region. Podczas warsztatów regionalnych zdobywają wiedzę o swoich miejscowościach, a podczas warsztatów filmowych uczą się pisania scenariuszy, reżyserowania i obsługi sprzętu filmowego, zdobywają umiejętności operatorskie.

"Każdy region Polski, każda miejscowość ma w sobie coś szczególnego, każda okolica jest wyjątkowa. Nikt nie zna jej lepiej niż jej mieszkańcy. To właśnie mieszkańcy powinni kształtować wizerunek swojego regionu poprzez wskazanie na to, co w nim piękne i wartościowe. Świadomość zalet swojego regionu i swojej społeczności lokalnej ma istotne znaczenie dla poczucia własnej wartości mieszkańców (zwłaszcza młodych), a także niesie w sobie potencjał mobilizacji do aktywności obywatelskiej" mówi prof. Anna Giza-Poleszczuk, Prodziekan Wydziału Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Więcej o projekcie przeczytasz na stronie www.przystanek.chrzanow.pl

Zapisy do następnej edycji przyjmuje Dział Informacji Regionalnej, tel. 32 763 27 48, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

kulturalny logo

bibliografia malopolski logo 03