We wtorek, 23 czerwca o godzinie 17:00 w bibliotece w Płazie odbędzie się spotkanie połączone z pokazem archiwalnych fotografii wykonanych w naszych wioskach: Płazie, Wygiełzowie, Babicach, Kwaczale. Zdjęcia wykonała 30 lat temu słynna fotografka Zofia Rydet. Na zdjęciach rozpoznać można rodziny i sąsiadów. Będzie również możliwość otrzymania odbitki na własność.

Spotkanie odbędzie się w ramach tygodniowych warsztatów fotograficznych "Coś, co zostanie" organizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Chrzanowie z Filią  w Płazie oraz Fundację Zofii Rydet z Krakowa. W pierwszym dniu warsztatów uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się jak zbudowane są aparaty fotograficzne oraz jak wykonać dobre zdjęcie. Podczas drugiego dnia każdy uczestnik mógł wypróbować zdobytą wiedzę na własnym sprzęcie. Od piątku, 19 czerwca uczestnicy rozpoczynają działania w terenie w celu rozpoznania osób i miejsc utrwalonych na zdjęciach Zofii Rydet. Odwiedzą m.in. Nadwiślański Park Etnograficzny   w Wygiełzowie, Bibliotekę w Babicach i w Kwaczale oraz domy mieszkańców.
Osoby chcące pomóc w rozpoznaniu osób i miejsc utrwalonych na fotografiach proszone są o kontakt z biblioteką w Płazie.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

rydet1