plakat wojnaZapraszamy na spotkanie Wszechnicy Chrzanowskiej. Wykład Romana Madejskiego "II wojna światowa we wspomnieniach mieszkańców Kątów" odbędzie się 25 września 2015 r. o godz. 17:00 w sali konferencyjno-szkoleniowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie.

Zostaną zaprezentowane wspomnienia naocznych świadków działań wojennych, jakie rozgrywały się na terenie osiedla. Wspomnienia dotyczą codziennego życia, osobistych tragedii oraz historycznych wydarzeń, o których do tej pory wiedzieli tylko nieliczni. Wspomnienia będą ilustrowane zdjęciami i dokumentami dotąd niepublikowanymi.

zaproszenie wojna2

Roman Madejski - Przewodniczący Rady Osiedla Kąty, pasjonat-regionalista. Prowadzi na Facebooku fanpage "osiedle Kąty - Historia". Zbiera materiały dotyczące Kątów od mieszkańców tego osiedla, a także z innych dostępnych źródeł. Materiały te są zamieszczane w Cyfrowym Archiwum Tradycji Lokalnej Ziemi Chrzanowskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie (www.chrzanow.archiwa.org).

zaproszenie wojna1