wszechnica bigajZapraszamy na spotkanie Wszechnicy Chrzanowskiej. Wykład Teresy Bigaj "Życie codzienne mieszkańców Babic na przełomie XIX i XX wieku" odbędzie się 23 października 2015 r. o godz. 17:15 w sali konferencyjno-szkoleniowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie.

Zebrane przez Panią Teresę informacje historyczne zostaną ubarwione wspomnieniami mieszkańców o ich przodkach. Materiał stanowi część przygotowywanej monografii Babic. Zostaną zaprezentowane niopublikowane dotąd dokumenty, fotografie i pamiętniki.

zaproszenie bigaj ty

Teresa Bigaj - emerytowana nauczycielka fizyki. Przez 7 lat pełniła funkcję gminnego dyrektora szkół, była naczelnikiem gminy Babice. Kocha przyrodę, interesuje się turystyką, fotografią, teatrem i sportem. Obecnie rozwiązuje zagadki historyczno-detektywistyczne, a wszystko zaczęło się od pamiętnika znalezionego na strychu.

zaproszenie bigaj