W skrócie przedstawiamy co działo się w chrzanowskiej bibliotece podczas realizacji projektu My'89. Akcja polegała na zbieraniu pamiątek oraz nagrywaniu wspomnień związanych z wydarzeniami 1989 roku. Zaprosiliśmy do współpracy mieszkańców Chrzanowa, którzy mogli podzielić się wspomnieniami, a także zdjęciami i ciekawymi pamiątkami związanymi z przełomowym rokiem 1989. Chcieliśmy dowiedzieć się jak historyczne zmiany, które zaszły trzydzieści lat temu, wpłynęły na życie mieszkańców naszego miasta i jak zostały zapamiętane. Akcja 'My 89' prowadzona jest w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.