... przekonuje o tym Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy z Warszawy, która to zawita do chrzanowskiej biblioteki promując czytelniczą kampanię społeczną, pod tym właśnie tytułem. A więc 30 maja 2014 godz. 16.30, ul. Broniewskiego 10C - zapraszamy wszystkich, którzy kochają książki miłością prawie fizyczną... W to popołudnie happeningowo podejdziemy do tematu: panel dyskusyjny W stronę prowokacji... czyli chcę więcej...w Bibliotece - nowe formy promocji czytelnictwa, wystawa - znane osoby czytają w łóżku, wernisaż, niegrzeczne czytanki, fotograficzna sesja zdjęciowa w łóżku, wygraj kalendarz... to wszystko dla Państwa - wielkich pasjonatów i miłośników książek. Zapraszamy do wspólnej literackiej zabawy!

Za pomoc w przygotowaniu dekoracji i oprawy akcji podziękowania składamy firmiom: P.P.U.H. "Marko" Urszula Starzycka z Chrzanowa oraz Cukierni "Ptyś" A. Gołbiowski, J. Galistl sp.j. z Chełmka.

"Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!" -  kampania społeczna Grupy Twórczej Qlub Xsiążkowy z Warszawy - promowanie czytelnictwa w nowy, niebanalny sposób, zachęcanie do odkrywania czytania na nowo.

Wystawa - seria zdjęć osób znanych i nieznanych, które pokażą nam, co czytają do poduchy: m.in. Gabriel Fleszar, Kazimiera Szczuka, Sylwia Chutnik, Rafał Bryndal, Mariusz Szczygieł, Marcin Szczygielski,  Jacek Dehnel, Jerzy Radziwiłowicz, Joanna Bator, prof. Zbigniew Izdebski, Zespół Piersi, Nasta Niakrasava, Kapela ze Wsi Warszawa, Paweł Althamer.

Kampania uhonorowana: I nagroda dla najlepszej kampanii społecznej 2011 r.; główna nagroda IMPACTOR dla branży Public Relations, nagroda Złoty Spinacz 2012; nominacje do nagród: PIKowy Laur, Papierowy Ekran.

Manifest - Sensualnie - nie tylko intelektualnie

Kochamy książki miłością prawie że fizyczną. Chcemy zachęcać do odkrywania czytania na nowo? Zerwijmy z wizerunkiem nudziarzy z obgryzionymi tomiskami pod pachą. Nie bądźmy smutni, brzydcy i zakurzeni. Lansujmy się radośnie. Błyszczmy?. Zostańmy czytelniczymi snobami nowej generacji! (?) Zatrzymajmy się więc na tym dziwnym styku, na którym fascynacja intelektualna przeradza się w coś bardziej zmysłowego. I powiedzmy jasno i wyraźnie: "Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!" (Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy, Warszawa 15 grudnia 2011)

Zapraszamy na stronę: http://www.nieczytasz.pl

foto: http://www.czytajniepytaj.pl