1 czerwca 2014 r. rozpoczął się XIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie po raz kolejny włącza się do tej akcji organizując IV Chrzanowski Maraton Czytania Dzieciom. Przez cały tydzień, od poniedziałku do piątku w godzinach dopołudniowych, w Oddziale dla Dzieci odbywać się będą spotkania znamienitych gości z dziećmi z chrzanowskich (i nie tylko) szkół i przedszkoli. Podczas tej akcji będziemy zachęcać wszystkich dorosłych do głośnego czytania swoim milusińskim, bo w myśl tegorocznego hasła OTCD "Czytanie - mądra rzecz!". Maraton zakończy się w piątek o  godzinie 11:00 happeningiem opartym na wierszu Juliana Tuwima "Rzepka" w wykonaniu Grupy Teatralnej Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Serdecznie zapraszamy do udziału w Maratonie!

2 czerwca czytali:

Pani Bożena Bierca - Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Chrzanowie

Pani Lucyna Kozub - Jentys - Prezes Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Chrzanowie

Pan Jerzy Woźniakiewicz - Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie

Ksiądz Roman Sławeński - Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej p.w. św. Mikołaja w Chrzanowie

3 czerwca czytali:

st. kpt. mgr inż. Wojciech Rapka - Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w  Chrzanowie

Pan Krzysztof Zubik - Przewodniczący Rady Miejskiej w Chrzanowie

Pan Tadeusz Arkit - Poseł na Sejm RP

4 czerwca czytali:

Pan Marek Łyszczarz - Naczelnik Urzędu Skarbowego w Chrzanowie

Pan Zdzisław Mucha - muzyk