Marcowe święto kultury - wstąp i zobacz, 14 miast, ponad 35 obiektów kultury i prawie 100 propozycji - tak pokrótce przedstawia się  program tegorocznego Festiwalu Funduszy Europejskich "Wstęp wolny". Województwo Małopolskie serdecznie zaprasza już dziś wszystkich zainteresowanych na to wielkie święto kultury, które potrwa od 20 do 22 marca 2015 r.

Bezpłatnie swoje zbiory udostępnią muzea w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu, które zwiedzający będą mogli zobaczyć indywidualnie lub z przewodnikiem. Dla najmłodszych muzea przygotowały także ciekawe warsztaty. Z kolei miłośnicy teatru będą mieli okazję zobaczyć go od kulis oraz obejrzeć darmowe spektakle dla dzieci i dorosłych. Atrakcje w postaci bezpłatnych wejściówek przygotowano także dla wielbicieli muzyki operowej. W festiwalowej ofercie nie zabraknie również zaproszeń na wystawy. Wszystkie wydarzenia odbywać się będą w małopolskich obiektach kultury, które uzyskały unijne dofinansowanie. Do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie zapraszamy  20 marca 2015 na: quest "Tajemnice biblioteki", wystawę pn. "Chrzanów. Nowe perspektywy", oraz quiz wiedzy o Unii Europejskiej.

To już trzecia edycja Festiwal Funduszy Europejskich, która w tym roku odbywa się w ramach obchodów 10-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Przypomnijmy, że ubiegłoroczny Festiwal odbywał się tylko w Krakowie, ale ogromne zainteresowanie z jaki m się spotkał sprawiło, że tegoroczna edycja została poszerzona o  8 kolejnych miast w Małopolsce. Program festiwalu dostępny jest na stronie www.fundusze.malopolska.pl. Sprawdź go już teraz i nie przegap kulturalnych atrakcji! Przyjdź, skorzystaj z oferty i zobacz, jak  Fundusze Europejskie zmieniły małopolską kulturę!