Kolejny raz chrzanowska biblioteka gościła na zaproszenie LDG "Partnerstwo na Jurze" na wrześniowym Ziemniaczysku. Piękna pogoda sprzyjała naszej letniej akcji CZYTANIE NA SIANIE. Było więc i siano, i książka (w wersji papierowej i elektronicznej na tabletach), były gry i zabawy edukacyjne, wystawa regionalna i pyszne jabłka... i duże zainteresowanie naszym stoiskiem.

Dlaczego właśnie CZYTANIE NA SIANIE? Idea akcji w założeniu jest bardzo prosta - promujemy czytanie i literaturę w przestrzeni wiejskiej. Czytamy na sianie również tam, gdzie dzieje się coś ciekawego regionalnie. Zwracamy uwagę na bibliotekę i jej szeroką ofertę i czytelniczą i kulturalna. Warto czytać! Warto przyjść do biblioteki!