Wspólnie z nauczycielami i uczniami II LO w Chrzanowie świętowaliśmy w marcu Międzynarodowy Dzień Teatru. W Bibliotece 16 marca 2017 uczniowie wzięli udział w prelekcji pt. "Zrywam z tradycją, czyli słów kilka o dramacie modernistycznym".

Również w tym dniu uczestnicy zajęć obejrzeli sztukę "Moralność Pani Dulskiej". Spektakl w reżyserii Tomasza Zygadły, z Anną Seniuk w roli tytułowej, zaliczony został do Złotej Setki Teatru Telewizji. W holu biblioteki uczniowie mogli zobaczyć również wystawę strojów teatralnych "Lamus teatralny". Stroje ze zbiorów Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie pochodzą z różnych epok.

Celem projektu było stworzenie możliwości twórczego spotkania artystów teatru i widzów. Poprzez program zawierający różnorodne działania, m.in. spektakle, warsztaty, wystawy, projekcje i wykłady, pragniemy promować i popularyzować sztukę teatru i czynić ją dostępną w najróżniejszych przestrzeniach.