"Zamknięty warsztat" to wystawa niezwykle kobieca, a jej autorka bardzo osobiście podeszła do fotografowanego tematu. Wernisaż wystawy odbył się 25 kwietnia 2018 roku. Prace Eriki Badalyan można oglądać do końca czerwca.

- Fotografowanie tej rzeczywistości stało się dla mnie jednym z najlepszych sposobów na przezwyciężenie własnego strachu. Pokazuję i naświetlam wszystkie procesy zachodzące podczas operacji, kiedy kobieta jest uśpiona, a krewni mogą jedynie zaglądać przez zamknięte drzwi sali operacyjnej, z nadzieją zobaczenia czegokolwiek - mówi o wystawie fotografka. - Przy pomocy moich zdjęć, próbuję uchylić rąbka tajemnicy, uchylić zamknięte drzwi "warsztatu" - dodaje.

Efekty pracy artystki można oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie do końca czerwca.

Erika Badalyan jest reżyserem filmowym i fotografem dokumentalnym. Ukończyła studia w Państwowym Instytucie Teatru i Kinematografii w Jerewaniu, na kierunku reżyserii. Od czasu studiów do teraz, pracuje w kilku armeńskich telewizjach i firmach zajmujących się produkcją mediów. Pracowała także jako kierownik produkcju i reżyser w MushRoom studio. W chwili obecnej współpracuje z M-Studio Mroziewscy w Polsce, na stanowisku reżysera.
Pierwsza prezentacja wystawy "Zamknięty Warsztat" odbyła się w dniach 23-26 czerwca w Armenii, dzięki wsparciu Ambasady Szwajcarii w Armenii.