18.09.2018 odbyło się spotkanie z klasą 5c ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chrzanowie  w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Po krótkim wprowadzeniu w temat ekomobilności i multimodalności, zilustrowany prezentacją multimedialną, przeszliśmy do zagadnienia ekokreatywności, recyklingu i upcyclingu.

Dzieci miały trudne zadanie - zrobić coś z niczego, wykorzystać odpady do zrobienia małego dzieła sztuki. Z papierowych opakowań na jajka uczniowie wykonali przepiękne ramki na zdjęcia. Dużo było wycinania, klejenia i malowania, ale warto było się pomęczyć! Wiele kolorów, elementy półprzestrzenne i ciekawa papierowa faktura dały niepowtarzalny efekt.

Kampania Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu  (16 - 22 września) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie odbywa się co roku po hasłem Biblioteka na dwóch kółkach i promuje miasto Chrzanów, jako miejsce przyjazne środowisku naturalnemu, zachowania proekologiczne, zdrowy styl życia oraz edukację w zakresie ekologii, niskiej emisji i zrównoważonego transportu.