klauzula

 
 
 
A- A A+

"Gdy czytasz, to trochę przeżywasz opisane przygody, a przynajmniej o nich marzysz...". Słowa z książeczki "O wilku, który nie lubił czytać" mają stać się zachęta dla najmłodszych dzieci do czytania.

Bibliotek otworzyła maluchom swe podwoje bez ograniczeń.  Dzieci z zainteresowaniem buszowały pomiędzy półkami z literaturą dla najmłodszych. Oglądały obrazki. Zadawały i odpowiadały na pytania.

Kanwą dla pierwszej części spotkania najmłodszych z książką była opowieść  "O wilku, który nie lubił czytać" o. Lallemand  i E.Thullier. Dzieci poznając wilka, który pożerał książki: romanse, powieści, słowniki, encyklopedie, mogły wziąć egzemplarze wspomnianych książek do rąk i je porównać.

- Co to znaczy pożerać książki? Kto to jest mól książkowy?- padały pytania.

Puenta była jedna: mól książkowy to ktoś, kto pożera książki.

By pokazać, jak interesujące może być czytanie,  zaproponowano maluchom udział w mini happeningu. Dzieciaki bawiły się w aktywne odczytanie wiersza Juliana Tuwima "Rzepka". Wiele frajdy sprawiło im wczuwanie się w role bohaterów wiersza i powtarzanie strof utworu.

Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał zakładkę . Maluchy nie pozostały dłużne nagradzając bibliotekę pięknym odśpiewaniem piosenki, wykonanymi przez siebie okładkami książek i obietnicą, że wstąpią w poczet czytelników.


katalogi

zakup

napis2rokNiepd

dkk bane

 www 4kroki

kon2