Cóż to była za gala! 5 listopada o godzinie 18 w bibliotece zgasło światło, a głos zza światów przywitał wszystkich przybyłych na podsumowaniu akcji "100 CM LITERATURY"! Poznaliśmy pozycję, która wygrała oraz dalszą listę ulubionych książek czytelników i sympatyków chrzanowskiej biblioteki. Na akcję zgłoszono 70 zdjęć drogą mailową, nagraliśmy 15 filmików, a na liście wystawionej w Wypożyczalni czytelnicy wpisali 158 pozycji. Wszystkie tytuły zebraliśmy w 100 dni z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

"Ania z Zielonego Wzgórza" okazała się bezapelacyjnym zwycięzcą rankingu 100 ukochanych książek chrzanowian. Na kolejnych miejscach uplasowały się "Mistrz i Małgorzata" oraz "Dzieci z Bullerbyn". Kolejne lektury przybyli mogli obejrzeć na liście 100 CM LITERATURY. Wszyscy zgromadzeni wzięli udział w zabawie literackiej, która polegała na odgadywaniu fragmentów książek z top 50 naszej listy. Z większością zagadek publiczność nie miała problemów. Bibliotekę odwiedziły również dzieci, zwłaszcza ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Chrzanowie i Niepublicznego Przedszkola im. W. Disneya w Chrzanowie, z których to placówek najmłodsi najliczniej wzięli udział w akcji.

Uroczystość uświetnił pan Zdzisław Mucha grą na trąbce.