klauzula

 
 
 
A- A A+

Na wędrówkę szlakiem Orlich Gniazd zabrał trzecioklasistów z SP Luszowice uczeń tej szkoły Wojciech Liszka. Dzieci po raz kolejny wysłuchały relacji z licznych wojaży prelegenta.

Organizowane w filii Luszowice spotkania z historią i geografią to część cyklu edukacyjnego "Junior w podróży". Prowadzi go uczeń szóstej klasy, którego pasją jest poznawanie świata. Tym razem tematem prezentacji stała się Polska, co koresponduje z obchodami stulecia odzyskania przez nasza Ojczyznę niepodległości. Jak się okazało o Polsce można mówić długo i barwnie. Choć wędrówka wstępnie miała obejmować cały kraj, to zakończyła się w Krakowie. Relację - prócz zdjęć- wypełniły nawiązania do kultury i tradycji. I to zarówno tej bliższej, jak i dalszej. Nie zabrało dość zaskakujących momentów. Przykładowo Wojtek- wprowadzając wszystkich w zdumienie - poinformował, że stolicami Polski były nie tylko Gniezno, Kraków i obecnie Warszawa, ale również Poznań i Płock. Trzecioklasiści wysłuchując opowieści o dzwonie Zygmunta, doszli do interesujących wniosków.

- Skoro dzwon ma serce, to dlaczego nie żyje?- zastanawiały się dzieci.

- Żyje, gdy bije - padła metaforyczna odpowiedź jednego z nich.

Sporo zainteresowania wzbudziła również część poświęcona płynącemu z Wieży Mariackiej hejnałowi.  

Zajęcia minęły jak z bicza trzasnął. Dzieci chętnie poznałyby inne rejony Polski. Zapadła więc decyzja, ze niebawem spotkamy się znowu, by kontynuować tę jakże interesującą włóczęgę.

 


katalogi

zakup

napis2rokNiepd

dkk bane

 www 4kroki

kon2