klauzula

 
 
 
A- A A+

W niecodziennej inicjatywie uczestniczyły przedszkolaki z SP w Luszowicach. Dzieciaki stworzyły świąteczne kartki, które trafią do zmagających się z chorobą dzieci . A wszystko to dzięki pomysłowi Justyny Dudek, uczącej w oddziale przedszkolnym.

- Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Bierzemy w niej udział od dłuższego czasu - mówi pomysłodawczyni.  

Adresatami "Marzycielskiej Poczty" są dzieciaki z całej Polski. Są to dzieci zmuszone do ciągłej rehabilitacji i częstych pobytów w szpitalach. Choroba bardzo często ogranicza ich kontakt z rówieśnikami, którego szczególnie potrzebują. Listy i kartki otrzymywane od innych dzieci niosą im radość.

Nim przedszkolaki z Luszowic przystąpiły do prac nad kolorowymi kartkami, wysłuchały świątecznej historii o maleńkiej choince, której nikt nie chciał i która była bardzo samotna. Historia pochodziła z książeczki "Świąteczne historyjki". Dzieci wysłuchały opowiastki, która miała stać się dla nich inspiracją do dalszego tworzenia. Następnie ochoczo zabrały się do działania. Starannie i cierpliwie wyklejały choinkowe wzory, bombki, by potem zdobić je błyszczącymi cekinami i wycinankami.

Na zakończenie zajęć każdy z maluchów wylosował sobie książeczkę od św. Mikołaja, który dzień wcześniej odwiedził bibliotekę.


katalogi

zakup

napis2rokNiepd

dkk bane

 www 4kroki

kon2