A- A A+

Lektura opowieści o Mikołajku, projekcja fragmentów filmu oraz warsztaty plastyczne to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowała dla dzieciaków biblioteka w Luszowicach 6 grudnia.

Imprezę mikołajkową podzielono na dwie grupy wiekowe i na kilka bloków. Atrakcji było co niemiara. Na wstępie dzieciaki wykonały z papierowych komponentów portret św. Mikołaja.

Nikogo nie trzeba było zachęcać do pracy nad podobizną świętego. Kolejnym punktem programu była dyskusja o przygodach Mikołajka oraz projekcja fragmentów filmu fabularnego opartego an powieść Renę Gościnnego i Jean-Jacquesa Sempego. Dobrze się złożyło, bo czwartoklasiści są w trakcie omawiania tej lektury na języku polskim. Maluchom wyświetlono animowaną wersję przygód chłopca pt. "Wszyscy kumple Mikołajka". Dzieci oglądały filmy leżąc na dywanikach i pałaszując ciasteczka.

Popołudnie z Mikołajkiem miało również aspekt wychowawczy. Bohater powieści pokazuje dzieciom, jak ciekawie spędzać czas bez komputera i że można świetnie się bawić poza wirtualnym światem.


katalogi

zakup

napis2rokNiepd

dkk bane

 www 4kroki

kon2