Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie Filia w Płazie przygotowała dla swoich czytelników wystawę "Drzewa" udostępnioną przez wydawnictwo "Dwie Siostry".

Ekspozycja powstała z ilustracji znajdujących się w książce pod tym samym tytułem. Oglądanie tej wystawy, to jak wejście do niezwykłego zielonego świata, wizyta u jego mieszkańców, poznanie ich tajemnic. Młodzi czytelnicy mogli dowiedzieć się na czym polega praca drwala, jakie są najwyższe, najstarsze czy najgrubsze na świecie drzewa, poznały drzewo życia, święty figowiec i drzewo ludojada.

Wystawa cieszyła się ogromnym powodzeniem, padło mnóstwo pytań, a zwiedzanie kończyliśmy warsztatami plastycznymi, których efekty można podziwiać w naszej bibliotecznej Komnacie Bajek.