Za nami ostatnie w 2018 roku zajęcia plastyczno-literackie dla dzieci z cyklu "Czytam i Tworzę". Dzieci wysłuchały mądrej i ciekawej historii o przygotowaniach do świąt Bożego Narodzenia z książki Zofii Staneckiej "Basia i Boże Narodzenie". Po wysłuchaniu opowiadania wszyscy zakasali rękawy i zabrali się do pracy.

W holu biblioteki od 4 grudnia stoi piękna choinka. Ale czegoś na niej brakowało... do dzisiaj. Bo właśnie dzisiaj przygotowaliśmy biało-czerwone, niepodległościowe ozdoby choinkowe. Pod koniec zajęć dzieci powiesiły ozdoby na choince, którą - teraz pięknie przystrojoną - można podziwiać przy okazji wizyty w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Nasze zajęcia w cyklu "Czytam i Tworzę" odbywały się w 2018 roku pod hasłem "Niepodległość pędzlem malowana" z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Cykl biało-czerwonych spotkań literacko-plastycznych kończy się wraz z 2018 rokiem, ale już od stycznia będą czekać na dzieci nowe pomysły, nowe propozycje, nowe inspiracje.

Do zobaczenia w Nowym Roku!