Na moment izba regionalna w luszowickiej filii MBP zmieniła się w cukiernię. Zaś przedszkolaczki stały się małymi cukiernikami. A to za sprawą lekcji bibliotecznej o toruńskich piernikach.

Bajkoterapia z najmłodszymi jest częścią realizowanego w bibliotece cyklu "Baśnie znane i mniej znane". Odbywa się ona od początku roku szkolnego z inicjatywy Justyny Dudek, uczącej w oddziale przedszkolnym. Dzieciaki wysłuchały już szeregu bajek i legend. Tuż przed świętami, gdy w domach wypieka się pierniki, zdecydowano, iż czas najwyższy zapoznać maluchy z "Legendą o toruńskich piernikach".

Po wysłuchaniu opowieści przedszkolaki zabrały się do ozdabiania pierników. Akcesoriów i gadżetów miały co niemiara. Stoliki wypełniły się kolorowymi pisakami, lukrem, gwiazdkami, serduszkami. Było z czego wybierać! A w międzyczasie w piecu piekły się muffinki dla maluchów przygotowane przez panią Justynę. W całej bibliotece unosił się zapach nadchodzących świąt.