A- A A+

Podczas spotkań w ramach cyklu "Senior w podróży" wielokrotnie udowadnialiśmy, że wcale nie trzeba jechać na drugi koniec świata, żeby odkryć coś ciekawego. Bardzo często miejsca, które mijamy gdzieś przypadkiem związane są z często zapomnianą już, bogatą historią. Dlatego podczas ostatniego spotkania, zaprosiliśmy wszystkich na wspólne odkrywanie tajemnic Bolęcina, a naszym przewodnikiem po tej pełnej tajemnic i geologicznych skarbów wsi była Agnieszka Mendela, która jak sama mówi kocha Bolęcin i robi wszystko, by przybliżyć jego historię głównie młodszym pokoleniom.

Podczas prelekcji można było posłuchać m.in. o Bagienkach i placu Nowsie, zobaczyć ekspozycję skamielin, a żeby lepiej się wszystkim słuchało i oglądało, na deser zostaliśmy poczęstowani pysznym, domowym sernikiem.

Wszystkich zainteresowanych tematem historii Bolęcina zapraszamy do odwiedzenia strony http://bolecin.miejscazcharakterem.pl/ , gdzie oprócz wielu informacji oraz ciekawostek związanych z Bolęcinem, można zapoznać się z ofertą edukacyjną Miejscowości Tematycznej Wioska Pod Skałą, a także umówić się np. na spacer tematyczny lub zajęcia.

 


katalogi

zakup

napis2rokNiepd

dkk bane

 www 4kroki

kon2