A- A A+

12 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie, w ramach warsztatów dziennikarskich, gościła Ewa Sas - reporterka Radia Eska. Kilkunastoosobowa grupa młodzieży, pod czujnym okiem gościa, zgłębiła tajniki pracy radiowca, uczestniczyła w kolegium redakcyjnym oraz nagrywała sondy. Było gwarno, ciekawie i roiło się od bieżących propozycji tematów na nagrania.

Młodzi adepci dziennikarstwa posmakowali tym razem pracy w komercyjnej rozgłośni radiowej. Dowiedzieli się czym jest setka, paszcza i kolor, co później sami musieli stwiedzić na zaprezentowanych im przez Ewę Sas nagraniach. Po części teoretycznej, przeszliśmy do praktyki. Młodzi mieli za zadanie zgłosić propozycje tematów do realizacji na kolegium redakcyjnym, po czym ruszyli je realizować. Reporterka Eski na koniec skomentowała nagrania, dała cenne wskazówki i opowiedziała kilka swoich anegdot zawodowych.

Już dziś zapraszamy na kolejne zajęcia w cyklu warsztatów dziennikarskich, które odbęda się 19 maraca (wtorek) o godz. 17.00. Prowadzącym będzie dziennikarz i fotograf Piotr Tarczyński. Temat spotkania: fake news i fact-checking. Zapraszamy serdecznie!


katalogi

zakup

napis2rokNiepd

dkk bane

 www 4kroki

kon2