Za nami wernisaż wystawy "Rozmowa. Malarstwo Romana Opalińskiego". Biblioteka zapełniła się przez licznie przybyłych gości. Sobotni (09.02) wieczór uświetnili muzycy z zespołu Merstein Trio.

Roman Opaliński - urodzony w Gródku, w obwodzie lwowskim na Ukrainie, studiował we Lwowskiej Narodowej Akademii Sztuki, członek Narodowego Związku Artystów Ukrainy. Styl artysty inspirowany jest bizantyjską ikonografią i ukraińskimi tradycjami ludowymi, impresjonizmem francuskim, pracami Picasso i Malewicza. Swoje prace prezentował na wystawach zbiorowych i indywidualnych w Niemczech, Holandii, Francji, Polsce, Kanadzie, Szwajcarii i Słowacji, a dzieła te kupowane są przez kolekcjonerów prywatnych i muzealnych.

Teraz malarstwo Romana Opalińskiego trafiło do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie. Wystawa czynna jest do 13 kwietnia 2019 roku.

Na wernisażu, po krótkiej rozmowie z artystą, zgromadzeni wysłuchali energetycznego koncertu w wykonaniu Merstein Trio, którzy zaprezentowali pieśni i ballady w stylu Sinti Jazz. W składzie zespołu zagrali: Józef Merstein Jochymczyk (gitara i śpiew), Michał Rapka (kontrabas) oraz Tomasz Kobiela (gitara). Na koniec chętni mogli skosztować wina z lokalnej, libiąskiej winnicy. A ci, którzy mieli ochotę na słodycze, poczęstowali się ciastem z Kawiarni Literackiej Melba w Chrzanowie.