W grudniu i styczniu w Oddziale dla Dzieci odbywały się  zajęcia biblioterapeutyczne dla  dzieci z przedszkoli i klas I-III szkół podstawowych z powiatu chrzanowskiego. Dzieci z ciekawością wysłuchały opowiadania pt. "O rybaku i złotej rybce" według A. Puszkina.

W trakcie zajęć wykorzystano autorski teatrzyk przestrzenny, który przedstawiał sceny z czytanej bajki.  Bajka niesie uniwersalne przesłanie, porusza temat ludzkiej chciwości. Podczas zajęć dzieci rozwiązywały quiz sprawdzający znajomość bajki. Spotkania kończyły się warsztatami plastycznymi, podczas których dzieci rysowały kolorowe rybki.  Zajęcia ze złotą rybką były świetną okazją do składania sobie życzeń świątecznych i noworocznych.