"Kuku-ryku, riku-taku. Ratuj kocie, ratuj szpaku" - takie okrzyki rozbrzmiewały w bibliotece w Luszowicach podczas zajęć osnutych wokół baśni "O koguciku Złotym Grzebyku".

Tym razem w baśniowy świat wprowadził dzieciaki niefrasobliwy kogucik  Złoty Grzebyk. Opowiedział on dramatyczną historię swoich przygód z lisicą i tego, jak z opresji ratowali go przyjaciele: kot i szpak. Towarzyszyła mu podstępna lisica.

"Kuku-ryku, riku-takum, ratuj kocie, ratuj szpaku" - wykrzykiwały chóralnie przedszkolaczki wczuwając się w role niesfornego kogucika.

Uzupełnieniem zajęć biblioterapeutycznych były warsztaty plastyczne, podczas których maluchy wykonały według własnego pomysłu wizerunki koguta.

Ponieważ z każdej bajki wypływa pewien morał, dzieci starały się odpowiedzieć na pytanie, jaka nauka płynie z tejże opowieści.  I wszyscy wspólnie doszli do wniosku,  że - po pierwsze - prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie, a po drugie - nigdy nie należy ufać nieznajomym. Zajęcia zorganizowanego w ramach projektu czytelniczego "Baśnie znane i nieznane", którego inicjatorką jest p. Justyna Dudek, nauczycielka wychowania przedszkolnego.